MSTV.CZ

Jak na privátní cloud - scénář 6

Jan Matějka

Nasazení nové služby, tedy její instalace a konfigurace, je vždy poměrně složitá, pracná a zdlouhavá záležitost. Zejména pokud se jedná o službu, která využívá celou řadu virtuálních serverů a aplikací typu SQL, Web server, aplikační server apod. A co teprve v případě, že je nutné takovou službu nasazovat opakovaně a do různých prostředí, především do prostředí vývoje a produkce! System Center 2012 poskytuje nástroje, které nám mohou pomoci tyto složité a opakované implementace vyřešit. Jedná se zejména o Virtual Machine Manager a jeho Service Designer, který jsme využívali v předchozím scénáři. V tomto scénáři si ukážeme, jak připravit nasazení takové služby, co je možné v rámci nasazení konfigurovat, a na závěr spustíme samotný proces instalace do vybraného cloudu našeho datového centra z prostředí VMM.

MSTV.CZ přináší krátké videoukázky a výukový materiál týkající se technologií Microsoft pro vývojáře, IT profesionály i koncové uživatele.

Index Domovská stránka

MSTV.CZ

Ke spuštění je vyžadován Silverlight - doplněk prohlížeče, který nainstalujete kliknutím na obrázku níže.Instalace Silverlight