MSTV.CZ

Jak na privátní cloud - scénář 5

Jan Matějka

V tomto scénáři se podíváme na to, jakým způsobem můžeme vytvářet šablony virtuálních serverů, které mohou být později využívány právě při tvorbě šablony konkrétních služeb. Ve scénáři jsou využívány předem nadefinované šablony/profily serverů, které pro vlastní instalaci aplikací používají nové technologie Server App-V, SQL DAC apod. Po vytvoření nové šablony virtuálního serveru se pustíme do vytvoření šablony služby vícevrstvé architektury. K tomu využijeme nové funkcionality VMM 2012, Service Designer. Uvidíte, jakým způsobem je možné šablonu vytvářet a provádět konfigurace jednotlivých vrstev. Po vytvoření šablony proběhne validace a uložení do knihovny VMM pro následnou instalaci do produkčního nebo testovacího prostředí. Vlastní instalace vytvořené služby a její aktualizace budou řešeny v dalších scénářích.

MSTV.CZ přináší krátké videoukázky a výukový materiál týkající se technologií Microsoft pro vývojáře, IT profesionály i koncové uživatele.

Index Domovská stránka

MSTV.CZ

Ke spuštění je vyžadován Silverlight - doplněk prohlížeče, který nainstalujete kliknutím na obrázku níže.Instalace Silverlight